MSR 2016 aneb Bratislava Major: Turnaj plný zvratů zná svého vítěze!

Waaaau, to byla ale jízda! Doufám, že jste si MSR užili stejně skvěle jako my. Ať už na místě, nebo na našem streamu. Pro vás ostatní mám shrnutí, co zajímavého se událo na Bratislava Majoru. Do slovenské metropole se sjely špičky naší scény a potvrdily, že o Dota lanky je na tuzemské scéně velký zájem.

Ještě aby ne, když peněžitá výhra pro první místo činila 750 eur. Nebudeme se dále zdržovat. Rovnou si povíme, jak vypadala skupinová fáze.

Favorité skupin potvrdili svou roli

Groupstage obsahovala tři skupiny – dvě po šesti týmech, třetí pouze s pěti celky. V každé skupině byl jeden papírový favorit.

Skupina A

Říká vám něco tým Hippomaniacs? Že ne? Třeba vám napoví soupiska – Ferdo, Felipe, Nimt, CURRY, prsim slzy. Stále nic? A co název Flyover? No konečně. Tým čtyř slováků a jednoho čecha opanoval skupinu A bez ztráty kytičky.
Skupina A

Skupina B

Opět malý kvíz: Peasant Gaming . . Nic? Okej, je to trošku chyták. Na posledním ročníku Y-games tyto barvy hájil tým pod taktovkou Rejda. Nyní ale pod PSG přešla partička, které kapitánoval JohnnyCryptoN. Týmovou sestavu doplnil Paja, Ade, Gollik a Hajadlo.
Skupina B

Skupina C

Marko, Fallen comrade . . Hah? Dobře, nebudu vás trápit. Třetí skupinu, rovněž bez prohry, ovládl tým Dogshit DYNASTY v sestavě: Marko, Vilík, Fallen Comrade, Ledy, Jazzfana.
Skupina C

Kompletní soupisky všech týmů naleznete zde.

Play-off: Chlapská bitva a customka

Formát play-off byl klasicky double elimination – Winner a Loser bracket. Ze skupinové fáze postupovaly první dva týmy z každé skupiny do Winner bracketu, třetí umístění do Loser bracketu.

Možná se ptáte, kde jsou vaši miláčci eEriness či Necroraisers. Vysvětlení je nasnadě: Oba týmy byly nasazené, čili nemusely hrát skupinovou fázi a připojily se tak až do play-off.

Dota 2 prostory

Hráči Doty 2 jeli na plné obrátky

Dostáváme se do té pravé Doty, kde proti sobě budou stát i ti největší matadoři na naší scéně a budou se prát o prvenství na Bratislava Majoru. Máme tedy 4 dvojice ve Winner bracketu (vč. nasazených eEriness a Necroraisers), a 3 týmy čekající v Loser bracketu na soupeře, který vypadne z Winneru.

Něco vám nesedí? Správně. Pakliže ve Winner bracketu máme 4 dvojice, logicky v Loseru nemohou být 3. O poslední slot v Loseru si zahrály týmy, které se umístily na 4. příčkách ve své skupině.

Pavouk - play-off

Kuriozitou je, že před Wildcard zápasy jeden z hráčů řekl „Hehe, bylo by dobrý si o to místo zahrát Overthrow (herní mód v Dotě 2, tzv. customka).“ Z této poznámky nám bylo všem do smíchu.

Avšak, ne dlouho. Z trojúhelníku týmů se stal nekonečný příběh, když jeden porazil druhého, druhý třetího, a třetí prvního. A to dokonce dvakrát.

Hlavní Dota 2 admin měl brouka v hlavě a z důvodu omezeného časového fondu variantu Overthrow navrhl týmům jako variantu „náhlé smrti“. Týmy souhlasily, a díky vítězství v customce si DrunkenCatz zajistili poslední slot v Loser bracketu.

Pro někoho amatérské řešení, já ho hodnotím jako pohotové a velice efektivní.

Dota 2 týmy

Dota 2 týmy

Ve finále se pekly oplatky

Winner bracket byl napěchovaný favority a bylo papírově jasné, že se v něm nachází vítěz celého turnaje. Naproti tomu týmy v Loser bracketu smutně očekávaly, kterého favorita k sobě získají jako soupeře ve formě černého petra.

Víte, jak se ve hře na babu říká „oplatky se nepečou“? Tak v play-off Bratislava Majoru se pekly. A byly pěkně hořké.

Jednu takovou ochutnal tým Hippomaniacs, který v prvním kole Winneru porazil Peasant Gaming. Ten mu kontroval v semifinále Loser bracketu odplatou, kterou si zajistil finále spodního pavouka.

Další takovou bylo vítězství Necroraisers nad eEriness 2:0 ve finále Winner bracketu. I Necroraisers zakusili hořkou chuť odplaty, když v Grandfinále prohráli ve třech divácky velmi atraktivních hrách 2:1 a museli se spokojit „pouze“ s druhým místem v turnaji.
Pavouk - play-off
Vítězem Bratislava Majoru a právoplatným „Majsterem Slovenskej republiky“ se tak stal tým eEriness (Sehny, Cechi, Pipa, Skiter, lacek). Za první místo si kluci rozdělí sympatickou částku 750 eur a hodnotné ceny od partnerů turnaje.

1. místo – eEriness (zleva) – Cechi, Pipa, Skiter, Sehny, lacek

eEriness (zleva) - Cechi, Pipa, Skiter, Sehny, lacek

2. místo – Necroraisers (zleva) – ShapeYourMind, Gaulteezy, Hssiss, craNich, Tipek

Necroraisers (zleva) ShapeYourMind, Gaulteezy, Hssiss, craNich, Tipek

3. místo – Peasant Gaming (zleva) – Hajadlo, Paja, JohnnyCryptoN, Ade, Gollik

Peasant Gaming (zleva) - Hajadlo, Paja, JohnnyCryptoN, Ade, Gollik

Většina cen bude hráčům ještě odeslána dodatečně, již nyní ale víme, že pro první tři místa jsou ceny jako například chlazení do počítače, herní myši, mobilní telefony od firmy ASUS, podložky pod myš, a mnoho dalšího.

O drama a legraci nebyla nouze

Jako snad každou lanku i zde jsme se mohli těšit skvělé a přátelské atmosféře. Lanka se nesla v duchu skvělé Doty. Avšak, i tentokrát jsme byli svědky nečekané zápletky mezi dvěma týmy, respektive hráči. Inu, obrázek si udělejte sami.

Naproti tomu, o skvělý a velmi zábavný rozhovor se postarala stálice na naší streamerské Dota 2 scéně, kterou není nikdo jiný než JohnnyCrypton. Další slova jsou zbytečná, to se musí vidět!


Záznamy všech her, včetně finále, jsou ke zhlédnutí na YouTube kanále AR Studia.

Závěrečné zhodnocení slovy i obrazem

Na konec článku jsem si schoval závěrečné hodnocení celé akce s ohledem na Dotu 2. Abychom si hodnocení zestručnili a zjednodušili, použijeme klasický plus a mínus systém:

+ kvalitně připravená lanka, internet šlapal bez problémů

+ admin team se každým ročníkem zlepšuje a tentokrát jsem slyšel od většiny hráčů věty typu „admin super, asi nejlepší lanka, na který jsem zatím byl“, apod.

+ skvělé ceny: velmi příjemný prizepool za první místo, praktické a zároveň hodnotné ceny od partnerů, medaile, pohár

+ stream bez větších problémů

+ Dota 2 grandfinále konečně(!) bylo na main stage

+ dorazilo překvapivě mnoho skvělých týmů a hráčů naší scény

– malou kaňkou budiž hráčské problémy

– při grandfinále na hlavním pódiu zezačátku vypadával obraz na projektoru

– při grandfinále se zčistajasna při pickovací fázi v jedné z her objevila na pódiu skupinka několika lidí, kteří namísto streamu na plátno pustili reklamu jakési společnosti; nešel stream, nešel zvuk, a skupinka lidí začala během grandfinále do mikrofonu vyhlašovat tombolu o herní konzoli; naštěstí hráči hru zapauzovali a my jsme tak nepřišli o zápas

Až na přijatelné chybičky, které lze jednoduše odstranit do dalšího ročníku, byl Bratislava Major skvělou lankou a hovoří se o ní jako o „slovenském Lancraftu“. Oproti minulému ročníku se organizátoři vyhoupli neskutečně nahoru a z původně malé LAN party ve školní jídelně produkují akci téměř evropského formátu.

Na samotný závěr nemůže chybět menší fotogalerie celého Dota 2 dění během MSR 2016.

MSR 2016

Add a Comment