Dvorní grafik

Robin RafaQQ Onderka

Jsem gamerem už od svých pěti let, kdy jsem úspěšně kosil svého tátu i strejdu ve hře Blood, kterou jsme často hrávali po večerech – kompy do kříže, LAN a jelo se (ach ty časy). Postupně jsem se dostal až k Warcraftu 3, který mě pohltil (hlavně díky českému dabingu, který je fakt super) a u něj jsem proseděl stovky hodin. Single už mě ale nebavil, tak jsem hledal způsob, jak hrát online – tehdy u mě vyhrál Eurobattle (garena lagovala a nebyla tak pohodlná), začal jsem tedy tam.

Psal se srpen roku 2007 a já jsem si poprvé stáhnul Dotu Allstars, která mě až neuvěřitelným způsobem pohltila. V únoru roku 2008 jsem začal hrát Dotu aktivně – každý den, vždy po škole – a ze stovek hodin byly najednou tisíce (průměrně jsem za ty roky nahrál přes 10 000 hodin). Rodina byla nešťastná, já spokojený. Ten samý rok jsem se začal věnovat designu a grafice jako samouk. Když přišel velký boom ohledně beta verze Dotky, lákalo mě přihlásit se a po 2 měsících od requestu jem byl přijat. Neměl jsem ale na čem hrát, tak jsem zůstal u W3. Dotu 2 jsem ze začátku odsuzoval, později jsem tomu ale neuniknul a od roku 2014 hraju aktivně.

Jsem vášnivým sběratelem itemů, oblečení a věcí co se doty a gamingu obecně týče.

AR Studio

Do tohoto projektu jsem se zapojil sám, když jsem OFFaka kontaktoval ohledně jejich loga a designu obecně. Chtěl jsem pomoct a hlavně jsem chtěl ukázat, co umím – co ve mně je a jestli můžu být nápomocen. Když OFFak mou nabídku přijal s tím, že to zkusíme a uvidíme, co bude dál třeba, vytvořil jsem stávající logo a to sklidilo úspěch, začal jsem tedy dělat další grafiku pro studio. Hoši jsou moc příjemní gameři a je radost s nimi spolupracovat 🙂

Něco navíc

Můj největší sen je dostat svou tvorbu (především Dota – workshop) do hry a do světa.