The Summit 6 – špička světové Dota 2 scény na americké lance

Mysleli jste si, že už jsme to zabalili, co?! Chachá, ani náhodou! Po zaslouženém volnu se vracíme ve velkém stylu. Čeká nás The Summit 6 – lanka v americkém městě Los Angeles, a AR Studio vám namíchá ten nejlepší koktejl z celého turnaje!

Něco málo formalit

Turnaj The Summit s pořadovým číslem 6 je offline turnaj, konající se v gaming house Beyond the Summit v LA. Do něho se sjedou 4 pozvané týmy a 4 regionálně kvalifikované, aby se utkali o to, kdo si z pomyslného koláče v hodnotě 100 000 dolarů uzme ten největší kus.

Celá akce započne 16. 11. 2016 a potrvá do 20. 11. 2016.

Zde jde především o familiární atmosféru celého eventu, kdy jsou spolu všichni hráči v jednom domě a tráví spolu jeden týden plný hraní Doty 2. Peníze jsou spíš jen příjemným bonusem.

Pozvánky nepřekvapily, kvalifikace neurazily

Pod těmito řádky můžete vidět pavouka celého eventu. Veškeré zápasy se hrají formátem BO3 kromě grandfinále, které se hraje na 3 vítězné hry, čili BO5.

pavouk-the-summit-6

Představíme si popořadě všechny týmy (pozvané i kvalifikované), a pro zpestření přidám svůj názor na jejich konečné umístění, včetně čísla, které bude vždy před názvem týmu.

8. místo – Team Faceless (vítěz SEA kvalifikace)

tym-flTým z jihovýchodní Asie, ke kterému se připojil německý hráč Black^.  Kluci spolu hrají něco přes dva měsíce, a prozatím mají za sebou jen výhry v tamních kvalifikacích na větší turnaje.

Nutno podotknout, že v jejich kraji se jim nesmírně daří, ale na světové scéně ještě pořádně nehráli ani jeden zápas. Dle mého názoru dostanou „facku“, až se v Los Angeles střetnou se světovou elitou.

Pozice Přezdívka
 1 Germany  Black^
 2 Thailand  Jabz
 3 Singapore iceiceice
 4 Singapore  xy-
 5 Singapore NutZ
 7. místo – Digital Chaos (pozvaný tým)

DigitalChaos_LogoVšem určitě velmi dobře známý celek, který se umístil na 2. místě na The International 2016. Jenže jeho hlavním problémem je fakt, že od finále TI6 (14.8.2016) hrál oficiální zápas až 2.11.2016, čili měl zápasový půst delší než dva měsíce.

Nedávno se navíc ne úplně přesvědčivými výkony kluci předvedli v turnaji Elimination Mode 2.0. Těžko říci, zda (a jak intenzivně) kluci trénují, ale myslím si, že se na jejich herních výkonech podepíše dlouhá zápasová pauza.

Pozice Přezdívka
1/2 Ukraine Resolut1on
1/2 Romania w33
3 Canada MoonMeander
4 Denmark MiSeRy
5 Macedonia, The Former Yugoslav Republic of Saksa
 6. místo – EHOME (vítěz čínské kvalifikace)

EHOMEDalší čínský tým, posbíraný z matadorů na tamní scéně s vidinou velkých vítězství. Opak je ale pravdou. Kluci se předvádí spíše slabšími výkony, kde v poslední době buď prohrají BO3 sérii, nebo remizují v BO2.

Vidím je na šestém místě a to jen díky tomu, že dokázali v NorthernArea BEAT Invitational hrát vyrovnanou partii s Wings Gaming.

Pozice Přezdívka
1 China Sylar
2 China old chicken
3 China eLeVeN
4 China LaNm
5 China Garder
5. místo – OG (pozvaný tým)

OG_LogoKdo by neznal mančaft, který přivedl na velké turnaje dnes již světovou hvězdu jménem Miracle-. Ohledně nejasnosti jeho odchodu z týmu se vedou různé spekulace. Jedno je ale jisté.

Od doby, kdy z týmu odešel, se tým potácí v bažině nevyrovnaných výkonů a poráží o třídu slabší soupeře, a od těch rovnocenných dostává za uši. Řekl bych, že za umístění někde v polovině by se s ohledem na poslední týdny nemuseli kluci stydět.

Pozice Přezdívka
1 Denmark N0tail
2 Australia ana
3 Sweden s4
4 Finland JerAx
5 Israel Fly
4. místo – Evil Geniuses (pozvaný tým)

EGNejohranější písnička o týmu včetně Arteezyho a SumaiLa snad hrála každému v uších. Nyní ale k hlavnímu tématu. Silný celek se zkušenými a skillově vybavenými hráči má reálnou šanci na vítězství.

Avšak s ohledem na poslední větší turnaj, jakým byl NA BEAT Invitational, kde EG prohráli například s EHOME a také s NP (o tom za chviličku), by jim dle mého názoru slušelo čtvrté místo.

Pozice Přezdívka
1 Canada Arteezy
2 Pakistan Suma1l
3 United States UNiVeRsE
4/5 Sweden zai
4/5 Denmark Cr1t-
3. místo – Team NP (vítěz americké kvalifikace)

tym-npDostáváme se k týmu, který jsem já osobně zezečátku dost podceňoval. Ze špatných výkonů se Envyho tým během pár měsíců konsolidoval předvádí Dotu světových kvalit. Podle mého názoru se bavíme o černém koni celého turnaje a myslím, že by se nikdo nemohl divit, kdyby partička kolem EternalEnvyho dokázala zvítězit.

Malou kaňkou, proč je vidím až na třetím místě, je fakt, že i když tento tým dokáže porážet světové velikány, dovede taky občas prohrát vyhranou hru. Jako tomu bylo například v grandfinále NA BEAT Invitational, kde Team NP podlehl Wings 2:0.

Pozice Přezdívka
1 Canada Aui_2000
2 Canada EternaLEnVy
3 United States MSS
4 United States SVG
5 Canada 1437
2. místo – Virtus.pro (pozvaný tým)

Virtus.proTady není moc co řešit. Známý rusko-ukrajinský tým se prokazuje stabilními výkony a skvělou Dotou. Dokáže porážet ty nejlepší týmy a jejich výkony z posledních týdnů jsou stabilně kvalitní.

První tři příčky na The Summit 6 vidím velmi těsně, takže i VP by mohli mít reálnou šanci na vítězství. Jenže . .

Pozice Přezdívka
1 Russian Federation RAMZES666
2 Ukraine No[o]ne
3 Russian Federation 9pasha
4 Ukraine Lil
5 Russian Federation Solo
 1. místo – Wings Gaming (pozvaný tým)

tym-wingsJenže to by se nesměli účastnit Wings Gaming. Kompletně čínský celek, který tak nějak proplouvá světovou Dota 2 scénou a přitom bere jeden triumf za druhým. Jen v letošním roce tento tým získal hned čtyři prvenství na velkých eventech, mezi kterými najdeme i The International 2016.

Bez debat nejlepší tým, který se pyšní velice disciplinovanou hrou a vyrovnanými výkony. Z mého pohledu jasný vítěz.

Pozice Přezdívka
1 China shadow
2 China bLink
3 China Faith_bian
4/5 China y’
4/5 China iceice

Přijďte se podívat na stream!

Obraz i zvuk celého turnaje vám naservíruje skvělý stream AR Studia, který si můžete naladit na frekvenci www.twitch.tv/arstudio1.

Instrukce jsou tedy jasné: Připravte si dobré jídlo, dobré pití, a ve čtvrtek (17.11.2016) v 19:00 hodin se na vás budeme těšit. Tak koukejte dorazit!

Zdroje:
gosugamers.net
joindota.com
wiki.teamliquid.net

Add a Comment