WESG: Tuzemský tým jede na LAN finále do Kyjeva!

Dámy a pánové, kupujte letenky, jízdenky, poštelujte svá auta. Je potřeba vyrazit na Ukrajinu a podpořit v Kyjevě tuzemský celek, který bude hrát o prizepool v hodnotě 205 000$ a šanci zahrát si v Číně.

Ve zkratce . . .

V online kvalifikaci na WESG (World Electronic Sports Games) se naše celky rvaly o možnost zahrát si v ukrajinském Kyjevě o více než 205 tisíc dolarů. Zároveň se 8 nejlépe umístěných týmů podívá do Grand finále celého turnaje, které se bude hrát v Číně. Více informací o turnaji naleznete v předešlém článku

Světe, div se, uspěli jsme!

Kvalifikaci až do finále jasně dominovali čeští Necroraisers. Ve finále střetli slovneské Underdogs. Ve dvou skvělých hrách odešli vítězně Češi.

pavouk-wesg
Jak můžete vidět, tuzemská scéna (čti česká a slovenská) naprosto dominovala celému regionu „Střední Evropa“. Můžeme tedy s hrdým srdcem již nyní tvrdit, že Necroraisers jsou nejlepším týmem ve střední Evropě. A na mezinárodní úrovni to tak opravdu je!

Naše celky se představily v následujících sestavách:

Czech Republic MMY (Iacek, JinxGod, Cechi, Sehny, OFFak)

Czech Republic Rozbíječi (PaloKy, Hutm4n, Tsuky, jojka, stfu)

Slovakia UD (gaulteezy, Tulex, oleander, Dadecek, mikushiru)

Czech Republic FBI (gollik, Ade, Hajadlo, JohnnyCrypton, PipaCZ)

Slovakia HM (Ferdo, Skiter, Nimt, Felipe, MaroxD)

Czech Republic NR (craNich, Tipek, Hssiss, ShapeYourMind, Mambos)

Co to pro nás znamená?

Pro naši scénu to znamená, že se na evropská kolbiště dostane zdejší Dota navzdory všem dobře známým rozpadům.

A ješte lepší zprávou je fakt, že kluci z Necroraisers udělají nejen reklamu organizaci, pod kterou působí, ale i se oni sami dostanou do širšího povědomí světové Dota 2 scény. Není pochyp o tom, že LAN finále v Kyjevě bude sledovat celý svět, když se tam pokoušejí dostat nejlepší hráči Evropy ze svých regionů (respektive států).

Navíc organizace Necroraisers nemusí hráčům platit letenky ani ubytování. Tyto záležitosti jsou čistě v režii organizátora turnaje.
Samá pozitiva: Český tým jede na evropský turnaj v podstatě bez starostí. Kluci musí jen řešit volno v práci či ve škole. A ještě jedou prakticky sami sebe prodat na světový Dota 2 trh s šancí na velmi příjemnou výhru a šanci zahrát si v Číně na Grand finále celého turnaje.

Trocha filozofie na závěr

Můžeme očekávat umístění mezi osmi nejlepšími? Dostane i v případě neúspěchu některý z kluků nabídku přestupu do lepšího evropského týmu? Aaah . . Ty představy.

Každopádně, klukům budeme určitě držet palce, ať se v turnaji dostanou co nejdál a ukáží, že i malá scéna, jakou je ta naše, dokáže vyprodukovat velice schopný tým, který dokáže uspět nejen na evropské, ale i světové scéně.

Add a Comment