World Electronic Sports Games aneb tuzemská Dota na očích Evropy

Je to už nějaký pátek, kdy česká či slovenská Dota dostala šanci ukázat se nebo v lepším případě zaujmout na evropské scéně. Poslední takovou světlou chvilku určitě někteří z vás pamatují zhruba před rokem a půl. Jednalo se o semifinále GIGABYTE Challenge, kde tehdejší tuzemský stack Futile (Rejd, Cranich, Kuře, Tipek, Son1) podlehl HellRaisers.

Na anglickém streamu Starladderu (odkaz na video), kde komentoval DotaCapitalist, kluci ukázali, že při dobrém postavení planet a přílivu Tichého oceánu může naše scéna vyprodukovat konkurenceschopný stack minimálně Tier 2 týmům.

Nyní se naskýtá šance na podobně husarský kousek, kde můžou české a slovenské celky zabojovat na evropském poli a minimálně se jako jednotlivci předvést a dostat do povědomí zahraničním týmům. Tou šancí je právě World Electronic Sports Games (WESG).

O jaký turnaj se vlastně jedná?

WESG je turnaj, který je rozdělený na několik her: Counter Stike: Global offensive, Dota 2, Starcraft 2, Hearthstone. V každé jednotlivé hře je prostor pro týmy z celého světa, aby ukázaly, který z nich je nejlepší. Celá věc má ale malý háček, na který není nikdo z nás zvyklý.
Poprvé v historii se totiž na turnajovém poli utkají týmy složené z hráčů z jedné země.

Formát kvalifikace

Kvalifikační pravidla jsou jasná. Hrát se bude 7. 9. 2016 od 18:00. Z 15 evropských kvalifikačních sektorů vzejde celkem 20 postupujících. Z našeho sektoru pouze jeden.

WESG - Evropské regiony
Jak můžete vidět na obrázku, naše země patří do sektoru „Central Europe“. Vítěz naší kvalifikace má zajištěné jedno místo v Main Eventu v ukrajinském Kyjevě, kde se bude rozdělovat prizepool v hodnotě 205 000 dolarů mezi osm nejlépe umístěných.
Zároveň si 8 nejlepších týmů zajistí místo ve WESG Global Grand Final, neboli na světovém finále WESG. V něm si týmy zahrají o turnajový balík 3,7 milionu dolarů.

České a slovenské Doto opět na světové scéně

Jistě si už říkáte „No a kdo za nás bude hrát? Jaký se tady složily týmy?“. Nebojte se ničeho, soupisky jsou vzhledem k ostatním účastníkům naší kvalifikace velmi slibné. Lépe řečeno, dle papírových předpokladů jsou naše týmy favority.

Týmy v kvalifikaci

K ilustračnímu obrázku vám ještě přikládám odkaz, ve kterém si můžete rozkliknout soupisky všech týmů.

Společně si uděláme souhrn a zhodnocení šancí na postup jednotlivých českých i slovenských týmů. Budeme předpokládat, že bitva o jediné postupové místo bude v rukách týmů z naší scény. Zároveň budeme lehce vycházet z úspěchů jak tuzemských, tak případně z evropských.

Czech Republic Rozbíječi 33% šance na první místo

Jádro týmu složené ze známé říkačky na naší scéně “jojka, Tsuky, PaloKy”, ke kterému se v různých obměnách přidávají různí hráči.  S drobnými změnami v sestavě se kluci umístili na čtvrté příčce na Brno Major. Mnozí z vás si určitě vzpomenou na jejich smolné vyřazení v kvalifikacích na offline finále cARnage 2.

Přezdívka hráče
PaloKy
Hutm4n
Tsuky
jojka
stfu1564
Slovakia HippoManiacs 47%

Říkáte si podle soupisky “hergot, tyhle kluky odněkud znám”? Ano, znáte. Jádro týmu je zároveň základním kamenem celku Flyover, který si jistě pamatujete jako třetího umístěného na cARnage 2. V týmu je podle pravidel vyměněn český carry hráč stfu za slovenského Skitera. Skiter společně s eEriness vyhrál cARnage 2 a je jedním z mála lidí na naší scéně, který dosáhl 7000 mmr.

Přezdívka hráče
 Ferdo
Skiter
 Nimt
Felipe
 MaroxD
Czech Republic Female Body Inspectors 55%

JohnnyCryptoN sice obsadil na Brno Major druhé místo, ale měli dva slovenské supporty – Tulexe a Mikushira. Musím podotknout, že v takové sestavě vyřadili eEriness. Bez dvou slovenských supportů se tedy musí obejít a místo nich jsou v týmu Hajadlo a Pipa. Osobně si myslím, že dle zkušeností a mnoha nahraných společných her mají kluci reálnou šanci na dobré umístění, ale na prvním místě je bohužel nevidím.

Přezdívka hráče
 gollik
 Ade
 Hajadlo
 JohnnyCryptoN
 PipaCZ
Slovakia UNDERDOGS 69%

Sestava kolem Gaulteeezyho (více známý jako Extrakill), který je vítězem Y-games, umístil se jako druhý na cARnage 2 a vyhrál s Necroraisers Brno Major, na mne působí jako černý kůň z týmů na naší scéně. Tulex s Mikushirem byli na Brno Major v týmu JC+4 a umístili se na druhé příčce. Byť spolu kluci nemají nahráno tolik her, individuálně jsou velmi silní. Konkrétně v jejich případě věřím i v jejich týmového ducha. Podle mého názoru bychom tento celek neměli podceňovat. Jo, a abych nezapomněl, Tulex byl na TI1.

Přezdívka hráče
gaulteezy
Tulex
oleander
DAdecek
mikushiru
Czech Republic MMY 72%

Sestava, která se umístila na třetím místě v Brně. Místo SYMa (ShapeYourMind) se v týmu objevuje JinxGod a místo Pipy – chvilka napětí – OFFak. Ano, náš Dan z AR Studia. Společně se skillově nadanými spoluhráči tvoří zkušený celek, který má reálnou šanci se podívat do Kyjeva. Například Sehny – hráč v zahraničním týmu, vítěz cARnage 2, druhý na Y-games, třetí na Brno Major, k tomu přičtěme mezinárodní úspěchy například v ESL One turnajích. Samozřejmě musím zmínit TI1 hráče Iacka.

Přezdívka hráče
 lacek
 JinxGod
 Cechi
 Sehny
 OFFak
Czech Republic Necroraisers 84%

Celek, který má ve své soupisce oproti jiným jen jednu změnu. Místo Gaulteezyho v týmu hraje ShapeYourMind. V týmu působí hráči ze špičky naší scény. Když nějakou z lanek nevyhrál jeden z členů NR, vyhrál ji jiný: Brno Major – Tipek, Cranich, Hssiss, Mambos. Y-games – ShapeYourMind, cARnage 2 – Mambos, Tipek, Cranich. Pro ty, kdo nejsou obeznámeni tímto faktem, tak cranich byl na TI1.

Přezdívka hráče
 craNich
 Tipek
 Hssiss
 ShapeYourMind
 Mambos

To nejdůležitější na konec!

Určitě si říkáte “Kde se na to můžu koukat?”. Ačkoliv jste právě na webu AR Studia, tak vás musím zklamat. AR Studio tento turnaj streamovat nebude. Malou útěchou vám budiž odkaz na anglický stream – https://www.twitch.tv/beyondthesummit, na kterém budete moci naše kluky již dnes, tedy 7. 9. 2016, od 18:00 sledovat živě.

No Comments

Add a Comment